Romantická stolní lampička z kovovým podstavcem

1 000 

  • Rozměry: 40 x 17 cm (v x š)
  • Materiál: kov, textil
  • Světelný zdroj elektrický
  • Ruční práce
  • Barva: různobarevná
  • Styl rustikální
  • Použité spotřební zboží

1 skladem

Porovnat
Katalogové číslo: STOL39 Kategorie:

Popis

Stolní lampy

Stolní lampa nebo-li lampička je druh lampy, která je umístěna na pracovních stolech a nočních stolcích. Používáme ji při práci za šera nebo za tmy. Stejnou funkci má i stojanová lampa umístěná na podlaze, která slouží k dodatečnému osvětlení interiéru či křesla při čtení.

Elektrická stolní lampa

Základní díly stolní lampy jsou stojan s podstavou, stínidlo, rameno a zdroj světla (žárovka, zářivka či LED světlo). Některé lampy mají otočná ramena, která umožňují světlo přesněji nasměrovat. Spínač bývá umístěn na napájecím kabelu či na těle lampy. Kromě svícení mají stolní i stojací lampy také estetickou funkci. Některé lampy jsou považovány za umělecká díla.

Stolní lampy rozdělujeme na dekorativní (designové) a pracovní. U designových stolních lamp můžeme zvolit jakékoliv provedení, barvu i tvar svítidla. Při výběru stolní lampy je třeba dbát na to, kam chceme lampu umístit a podle toho volíme optimální velikost. Při výběru stolní lampy na pracovní stůl nesmíme podcenit její funkčnost, až poté zohledněme samotný design. Nekvalitně zpracovaná stolní lampička může produkovat nepříjemné světlo a poškodit náš zrak. Stolní lampa na pracovní stůl musí dostatečně osvítit pracovní plochu, neměla by vytvářet stíny a kromě umístění je důležitá také její konstrukce. Stejně jako u všech kategorií osvětlení, tak i zde se stále častěji využívají LED diody. LED stolní lampa má několik velkých výhod: Nízká spotřeba, vysoká životnost a minimální starosti s dokupováním žárovek. Stolní lampa může mít také funkci přepínání intenzity světla.

Stolní lampy a lampičky do bytu či domu

Stolní lampy vám nejen posvítí na čtení nebo psaní, ale mohou být i designovým doplňkem a dekorací. Vyberte si z naší široké nabídky tu pravou pro vás.