Starý romantický porcelánový servis Bareuther

1 000 

  • Značka: Bareuther 
  • Materiál porcelán
  • Ruční práce
  • Barva: bílá, růžová, zelená 
  • Styl rustikální
  • Počet ks 11
  • Použité spotřební zboží

1 skladem

Porovnat
Katalogové číslo: PS60 Kategorie:

Popis

Starý porcelán

Porcelán byl vynalezen v Číně během dlouhého vývojového období, které sahá až do dynastie Šang 1600 až 1046 př. n. l. Dnešních standardů bylo dosaženo až v 7. století za dynastie Tchang. První evropský porcelán byl vyroben v roce 1708 v Míšni. Porcelán je keramická hmota vznikající vypálením keramického těsta, které obsahuje kaolin, živec a písek.

Anglický porcelán

Na našich stránkách můžete vybírat i z jedinečných kousků porcelánu z Anglie. Všechen námi nabízený porcelán jsme podrobně prohlédli a je ve skvělém stavu. U porcelánu upřednostňujeme osobní odběr, neboť se jedná o křehké zboží. 

Cibulák

Námět dekoru byl převzat v Míšni z původních čínských předloh a využívá technologie ruční malby podglazurní modří. Hlavním motivem se stal květ astry na stonku s poupětem pivoňky, která se vine kolem bambusové tyče. Na okrajích nádob je kompozice z granátových jablek a broskví. Způsob stylizace v Evropě připomínal cibuli.

Jídelní soupravy, čajové soupravy a kávové soupravy

V naší nabídce naleznete porcelán v romantickém, minimalistickém či venkovském stylu.

Kvalitní porcelán je základem každého stolování. Naleznete zde jídelní soupravy talířů od tradičních bavorských značek porcelánu, ale i luxusních anglických, rakouských a německých značek. Vybrat si zde můžete porcelán v klasickém, moderním, romantickém či venkovském stylu. Talířové, čajové i kávové soupravy jsou určené pro běžné použití, ale nabízíme zde i soupravy, které můžete využít především při zvláštních slavnostních příležitostech.

V naší nabídce se objevují porcelány níže uvedených značek: Thomas, Winterling, Wunsiedel, Royal Tettau, JLMENAU, Royal Albert, Tirschenreuth, Villeroy & Boch, Feltmann, Mitterteich, Bavaria, Schramberg, Ironstone, Crown Ming Fine China, Schirnding, Wiener porzellan Manufaktur, Eschenbach, Kahla, Bavaria, N.Fontebasso, Ironstone a další.