Lustry jsou důležitou součástí našich domovů a jsou běžně využívány jako hlavní zdroj osvětlení. Lustr je závěsné čí stropní svítidlo s více než čtyřmi světelnými zdroji. Slouží k osvětlení a dekoraci větších obytných a společenských prostor, může se využít například i pro osvětlení vchodu do domu či k osvětlení pergoly. Zavěšuje se na strop či na klenbu místnosti. Dnešní nabídky lamp nerozlišují počet žárovek a lustrem tak běžně nazýváme i závěsné svítidlo s jedním zdrojem.

V naší nabídce najdete nejen staré lustry pro osvětlení rustikálních interiérů, ale i závěsné lampy hodící se do moderních domácností. 

Z lustrů nabízíme: mosazný lustr, skleněný lustr, křišťálový lustr, dřevěný lustr, petrolejový lustr, Tiffany lustr, kovový lustr, kovaný lustr, keramický lustr či třeba lustr z paroží. 

Co to jsou závěsná a stropní svítidla Tiffany?

Tiffany lampy jsou specifickým typem pokojových lamp ve vitrážovém stylu. Vitrážové lampy se vyrábí ručním spojováním různých sklíček odlišných barev a velikostí do kovového rámu svítidla. Při výrobě Tiffany lamp se používá místo olověného profilu měděná páska různých šířek, která je z jedné strany opatřena lepidlem a spojování jednotlivých dílků se provádí cínem. Svítidla Tiffany se dnes vyrábějí i sériově, strojově. Tiffany lampy se nabízí v různých provedeních a velikostech a nabízí tak širokou škálu možností pro Váš interiér. Použitá Tiffany lampa se nabízí zhruba za třetinu ceny lampy nové.

 

Do každé místnosti jiný lustr

Lustr do obýváku volíme většinou jako jedno centrální svítidlo, popřípadě využijeme dvou menších. Čím větší prostor, tím větší lustr musíme zvolit a tím i více světelných zdrojů. Místnost doplníme nástěnným osvětlením či stolní nebo stojací lampou.

Lustr do kuchyně umístíme nad jídelní stůl. Obvykle volíme více žárovek. 

Jako dětský lustr využijeme vhodné barevné stínidlo.

Lustr do ložnice plní většinou intimní či čistě dekorativní funkci. Doplníme o noční lampičky. 

Lustr do koupelny doplníme o osvětlení nad zrcadlo, či použijeme dvě stejná nástěnná osvětlení. 

Na osvětlení chodby či schodiště volíme několik stropních či závěsných svítidel v řadě, doplníme o nástěnná osvětlení či led osvětlení těsně nad podlahou. 

Každá místnost má své specifické požadavky co do intenzity osvětlení a tomu musíme přizpůsobit i počet a druh použitých svítidel a v neposlední řadě zejména také druh a výkon žárovky.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet dál.

 

This entry was posted by in Blog.