Máte doma dokonale zvolené dekorace, vhodně rozmístěný nábytek, vkusně vybraná svítidla, a přitom máte pocit, že Vašim stěnám stále něco chybí? Kupte si obraz. Prostor tak získá na kráse a bude mnohem útulnější. Obrazy rozsvítí nejen Váš obývací pokoj, ale i ložnici, chodbu a dětské pokojíčky.

Zvolit můžete jeden velký dominantní obraz, nebo více středních či menších obrázků nejčastěji s podobnou tématikou. Pokud se Vám obrazy na Vámi zvoleném místě nelíbí, můžete si s jejich umístěním jednoduše hrát.

Širokou nabídku starých obrazů naleznete na RustikalniSvet.cz

Specializujeme se na starožitné obrazy, ručně malované obrazy, olejomalby na plátně a desce, na obrazy s květinami, na obrazy ve zdobeném rámu a na obrazy gobelíny.

Obrazy a malované miniatury všech technik jsou sběratelsky významné předměty, antikvity. Potěšte sebe a své blízké originální dárkem, kterému s léty poroste cena. Hodnota obrazu je relativně neměnná veličina označující jeho skutečnou cenu, která je odvozena od ceny materiálu, vynaložené práce, ojedinělosti, estetické a užitné hodnoty či stavu zachovalosti předmětu. Tržní cena je však proměnlivá, určuje ji aktuální poptávka po daném obrazu, a může být mnohonásobně vyšší, než je jeho hodnota.

Technika malby, při níž je použito olejových barev se nazývá olejomalba. Je mistrovskou disciplínou, které se učí mnoho let, a při níž se barvené pigmenty pojí pomocí vysýchavých olejů. Její možnosti jsou nesrovnatelné s jakoukoliv jinou technikou. Jásavé barvy, dokonalé odstíny, jemné přechody, stálost barev, krycí schopnost a vysoký index lomu. Nejčastějšími motivy olejomalby jsou krajinomalby, portréty, obrazy měst a zvířat či obrazy jiných zajímavých předmětů.

Druh malířství, v němž je na obraze zachycena krajina se nazývá krajinomalba. Tvorbou takových obrazů se zabývá tzv. krajinář. Umělecké odvětví vzniklo v 16. století v Holandsku za kalvínské reformace, kdy kalvinizmus zapověděl tvořit náboženské obrazy. Začaly se malovat portréty, obrazy z běžného života, zátiší a krajinomalby.

Nejkrásnější obrazy květin, ať již ručně malované, nebo pojaté jako reprodukce či fotografie, se hodí do každého interiéru. Oblíbeným květinovým obrazem je: obraz slunečnice, obraz šeříku či obraz levandule.

Obrazový rám neboli rám obrazu je dekorativní obruba obrazu, malby, kresby či fotografie. Rámy obrazů mají i ochrannou funkci, umožňují jednoduchou instalaci a vystavení nebo zabraňují mechanickému poškození. Rámováním obrazů se zabývá řemeslo zvané rámařství a zdobený rám s výraznými zlatými prvky je zcela jistě jeho mistrovským dílem.

Tapisérie jsou tkané koberce, převážně nástěnné. Díky francouzské barvířské rodině, pocházející z Remeše, známé také pod ekvivalentním termínem gobelíny. Gobelín je místní název, všeobecný tapisérie. Zhotovují se ručně na tkalcovských stavech, ve kterých je vertikálně nebo horizontálně napnutá osnova, která tapisérii drží. Předlohou pro tkaný gobelín bývá namalovaný obraz ve skutečné velikosti. Proto se malováním předloh zabývalo mnoho slavných malířů.

Obrazy mohou posloužit jako velmi originální dárek.

This entry was posted by in Blog.